משלוחים חינם בקנייה מעל ₪199

דימוי גוף ופעילות גופנית - Body Weight Store

דימוי גוף ופעילות גופנית

אני שלי גרצ'אניק מאמנת כושר כבר 3 שנים, כל חיי עסקתי בספורט כך שזה חלק עצום ממני. אני סטודנטית לפסיכולוגיה שנה אחרונה, ועם הזמן מבינה יותר את הקשר בין הגוף לנפש וכמה הוא משמעותי.

 

אני מאמנת נערות בגילאי 15-25, הרבה פעמים בנות פונות אליי בנושא "אני רוצה להוריד את הצדדים בבטן", "אני רוצה שיהיה לי רווח ברגליים", "אני רוצה בטן שטוחה" – וכל זה עוד במקרה הטוב. שלא נדבר על מקרים חמורים יותר של הפרעות אכילה. הדבר הזה כל הזמן סביבנו, הרצון להיראות כמו דוגמנית, כמו התמונות שאנחנו רואים באינסטגרם, להתאים לאידיאל היופי, וזה בגלל האופן שבו גדלנו ובגלל נורמות חברתיות כאלה ואחרות. חשוב מאוד להבין, שיותר מחצי ממה שאנחנו רואים במדיה החברתית – הוא שקר. ומעבר לכך, מה שאנחנו רואים במדיה החברתית – הרוב זיוף אחד גדול. אנחנו רואים הרבה ליטושים, הרבה פוטושופ, הרבה מאמץ ואנחנו לא יכולים לדעת מה עומד מאחורי כל תמונה. לכן, קל לנו לחשוב שלכולם יש גוף מושלם. ולכן אנחנו נרצה להיראות בצורה המושלמת והשקרית הזאת, למרות שזה מאוד קשה להגיע לזה, וכמעט בלתי אפשרי. אנחנו צריכים להבין שלכל אחד מאיתנו יש את המטרות שלו, את החיים שלו, את הגוף שלו, את הגנים שלו, את השגרה שלו. וכל אחד צריך להתאים את עצמו למטרות שלו, לדעת מה הוא רוצה מה הוא צריך ומה הוא יכול. לא לשאוף לשלמות כי אין דבר כזה. להיות הגרסה הכי טובה של עצמך – בהתאם לנסיבות.

 

החברה בה אנו חיים פועלת ומושפעת מתפיסות והגדרות של אידיאל רזון ויופי. תפיסות אלו נתבעות בנו כבר מילדותנו (אורבך, 1977). לדוגמא סיפור סינדרלה אשר הנסיכה היפה והרזה ניצחה את אחיותיה החורגות, השמנות והמכוערות וזכתה בנסיך הטוב לב והיפה תואר, אשר מהווה השראה למציאות שלנו. הרזון נתפס כבסיס מוצק להשגת הצלחה, אושר וסיפוק, ונראה כי הולך יד ביד עם תכונות רצויות. נשים בעולם המערבי סובלות מחוסר שביעות רצון תמידי בנוגע לדימוי גופן וחייהן מתנהלים לא פעם במטרה להגיע אל הרזון המיוחל. שאיפה זו, להגיע ל'גוף אידיאלי', מושפעת וניזונה מהתרבות והחברה של ימינו. הקושי לקבל את הגוף כמות שהוא הופך גורם מעכב בדרך לחיות, בדרך להיות, ובדרך להגשים את עצמנו.

 

כיום ידוע שלדימוי גוף יש קשר הדוק עם עולם הנפש. חיבור זה, הוא שתרם לתובנה כי מעבר לקיומנו הפיסי מתפתח גם דימוי גוף המשפיע על המבנה הנפשי שלנו. הגדרת דימוי גוף העכשווית: דימוי הגוף כמייצג את הדרך בה היחיד חושב, מרגיש ומתנהג ביחס לתכונותיו הפיזיות. ודימוי גוף כמבנה רב פנים המתייחס לתפישות ולגישות האינדיבידואל כלפי גופו ובעיקר כלפי הופעתו החיצונית.

 

לסיכום, אנו צריכים לפתח מערכת יחסים בריאה עם עצמנו ועם הגוף שלנו. אנחנו צריכים לעשות ספורט ממקום בריא ושלם, ממקום שאנחנו רוצים לעשות לעצמנו טוב, ולא ממקום שאנחנו רוצים להעניש את עצמנו על משהו. לא ממקום שאנחנו רוצים לפצות על משהו שאכלנו, אלא ממקום שאנחנו רוצים להתחזק, להיות טובים יותר, בריאים יותר, וזה בסדר גם לרצות להיראות טוב, הרי כולנו רוצים להיראות טוב, אבל לעשות זאת ממקום של אהבה עצמית ולא שנאה עצמית. תרימו לעצמכם, תאהבו את עצמכם, ומהמקום הזה – תתאמנו, תאכלו בריא, תשקיעו בעצמכם, ותמצאו את האיזון הכי טוב עבורכם.

ותזכרו, לכל אחד מתאים משהו אחר, זה שמתאים למישהו משהומסוים לא אומר שזה יתאים לכם. כל אחד והדרך שלו.

תלמדו את הדרך שלכם, תהיו סבלניים בעלי חמלה עצמית, ויחד עם זה יגיעו התוצאות שרציתם.

 

השאר תגובה